Sıkça Sorulan Sorular

Whisbear Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saat 14:00’a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

Whisbear, Türkiye distribütörü olan calmindo.com sitesi üzerinden online olarak satılmaktadır.

Evet. Whisbear hem bir uyku yardımcısı hem de oyun arkadaşıdır. Ses cihazını Whisbear’ın içerisine yerleştirebilir, gerekirse çıkarabilirsiniz.

Yeni doğumdan itibaren kullanımı güvenli olan Whisbear, anti-alerjik ve Öko-tex sertifikalı (kumaşı sağlığa zararlı hiçbir madde içermez.) yumuşak kumaştan üretilmiştir.

Whisbear’ın sakinleştirici sesi uzmanlar tarafından en uygun ses frekansında ayarlanmış ve dünya genelinde binlerce bebek tarafından test edilmiştir. Whisbear’ın ses tipi, frekansı ve tonu yenidoğan bebeklerin hassas kulakları için uygundur ve gelişimleri için güvenlidir.  

Evet uygundur. Whisbear güvenlik ve kalite standartları açısından TÜVRheinland tarafından sertifikalandırılmış bir üründür.

Evet. Cihazın açma-kapama butonuna 2-3 saniye basılı tuttuğunuzda ses artmaya başlar ve basılı tutmaya devam ettiğinizde en yüksek seviyeye ulaşır. Yine aynı şekilde uygulama ile sesi azaltabilirsiniz.  Sesi bebeğinizin ihtiyacına göre ayarlayabilirsiniz.

Güvenlik sebebiyle ses cihazı pilleri olmadan satılmaktadır. Cihazı çalıştırmak için yüksek kaliteli 3 AAA pil kullanınız.

Ses cihazını kapamak için 2 seçenek bulunmaktadır. Cihaz üzerindeki butona basarak manuel olarak kapatabilirsiniz ya da cihaz 40 dk. çalıştıktan sonra otomatik olarak kapanacaktır.

Whisbear’ın ses cihazı bebek ağlamasına duyarlı sensöre sahiptir. 40 dk sonra uyku moduna geçen cihaz, bebeğin ağlamasını algıladığında yeniden çalışmaya başlar ve 20 dk. daha çalışmaya devam eder.

Ses cihazı için yüksek kaliteli pil kullanmaya dikkat edin. Pil bittiğinde de bip sesi ile uyarı verecektir.

Whisbear’ın yaydığı ses, anne karnındaki sese en yakın, özel olarak geliştirilmiş ve bebekler için en ideal ses frekanslarını içeren beyaz gürültü sesidir. Whisbear’ı tüm gün boyunca güvenle bebeğiniz için kullanabilirsiniz. Yenilikçi ağlama sensörü (CRYsensor) sayesinde bebeğiniz uyansa da Whisbear ağlama sesini alglar ve yeniden çalışmaya başlar. Sizin sürekli cihazı açıp kapamanıza ve buna vakit harcamanıza gerek yoktur.

Kendi çabalarımızla bulduğumuz saç kurutma makinası, elektrik süpürgesi sesi veya telefondan açtığımız beyaz gürültü sesi gibi yöntemler pratik ve güvenli değildir, her zaman ve her koşulda uygulanmaları mümkün olmaz. Whisbear’ı gittiğiniz her yere götürebilirsiniz, seyahatler için idealdir. Patilerindeki mıknatıslar sayesinde bebek arabasına, bebek yatağına ve oto koltuğuna kolayca sabitlenebilir.

Yenidoğandan itibaren kullanımı güvenlidir. Anti-alerjik, ÖKO-tex sertifikalı yumuşak kumaştan üretilmiştir.

Yeni doğumdan itibaren ilk aylar bir bebek için yeni tanıştığı dış dünyaya alışma sürecidir. Bu süreçte her bebek kendisini hala anne karnında zannederek alıştığı, bildiği bu ortamı arar. Anne karnında duymaya alışık olduğu sesler yenidoğan bebekler için çok daha tanıdıktır ve bu sebeple bebeğin ilk aylarında (özellikle kolik, uyku sorunu yaşayan ve çok ağlayan bebekler) daha etkili olduğu bilinmektedir.

Yine de, beyaz gürültü sesi bebeğin doğduğu andan itibaren ve devam eden ilk yıllarında da daha kaliteli ve iyi bir uykunun anahtarı olarak görülmekte ve uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. (Dr. Harvey Karp-Amerikalı Pediyatrist)

Bebeğinizin ileriki dönemlerinde beyaz gürültü benzeri seslere nasıl tepki verdiğine deneyerek fikir edinebilirsiniz. Özellikle ilerleyen aylarda her bebeğin bu seslere vereceği tepki değişken olabilmekte ve bazı bebeklerde etkili olabilmesi için daha fazla zamana ihtiyaç duyulmaktadır.

Ayrıca, ergonomik tasarımı, hışırtılı kulak ve patileri ile Whisbear, bebeğinizin ileriki aylarında harika bir oyun ve uyku arkadaşı olacaktır.

Whisbear cihazını çalıştırmadan önce kullanım kılavuzunu mutlaka okuyunuz. Cihazın düşük kaliteli pil kullanımından kaynaklı hasar/arıza durumları garanti kapsamı dışındadır.

Whisbear’ın paketi açıldıktan ve cihazı çalıştırılıp kullanıldıktan sonra değişim ve iadesi yapılmamaktadır.

Whisbear’ın nasıl çalıştığını www.whisbear.com.tr sayfamızdaki videolardan görebilirsiniz.