Neden Whisbear?

Yenidoğan bir bebek tüm gün boyunca edindiği sayısız duyusal deneyimden sonra, özellikle öğleden sonraları ve akşamları huysuz olabilir, uykuya dalmada zorluk yaşayabilir, sık sık uyanabilir, kolik olabilir. Bunu hafifletmenin yolu bebeğin anne karnındayken tanıdığı, bildiği ortamı geri getirmektir: sallama, sarılma, sıcaklık hissi ve sürekliliği olan kalıcı “sakinleştirici şşşş” sesinin dinlenmesi.

Whisbear, yeni doğumdan itibaren bebeğin maruz kaldığı aşırı uyaranlarla başa çıkmasını sağlar. Bebeğin sinir sistemi henüz aşırı uyaranlarla başa çıkmaya hazır değildir. Whisbear bebeğin anne karnından hatırladığı ve alışık olduğu ortamı yaratır. Bebeği rahatlatır ve huzursuzluk hissinden uzaklaştırır.

Whisbear Neden Farklıdır?

1. Uzmanlar Tarafından Özel Olarak Ayarlanmış Ses

Doğada ve çevremizde bebeğimizi sakinleştiren ve uyumasını sağlayan birtakım sesler olduğunu biliyoruz. Örneğin, saç kurutma makinası, elektrik süpürgesi sesi veya internet üzerinden ulaşabileceğiz pek çok beyaz gürültü sesi gibi.  Pekiyi, bu sesler bebeğimiz için ne kadar güvenli?

Saç kurutma makinası gibi ev aletlerini kullanmak elektrikle çalıştıkları için bebekler tehlikeli sonuçlar doğurabilirler. Ayrıca bu aletleri gittiğimiz her yere götürüp güvenle kullanamayız, pratik değillerdir.

İnternetten bulduğumuz herhangi bir beyaz gürültü sesinin ise nasıl bir ses olduğu yani sesin niteliği, frekansının doğru ayarlanmış olup olmadığını anlamamız zordur. Bazı seslerin arka planda sübliminal mesajlar içerdiği tespit edilmiştir ve bu sesler bebeklerin gelişimine uzun vadede yarardan çok zarar verebilir.

Whisbear’ın beyaz gürültü sesi, herhangi bir sesten farklı olarak, uzmanlar tarafından en uygun frekans ve tonda özel olarak ayarlanmıştır. Bebeklerin gelişimlerine uygundur ve işitme duyularına zarar vermez.

Whisbear cihazı pil ile çalışır. Bebeğiniz için güvenlidir, radyasyon yaymaz.

2. İlk Günden İtibaren Kullanım

Whisbear yenidoğandan itibaren kullanılabilir. En yüksek kalite ve güvenlik standartlarında olduğunu garantileyen Uluslararası TUV Rheinland Sertifikasına sahiptir.

Ayrıca, Whisbear’da çevreye duyarlı ve sağlığa zararlı olmayan Öko-tex (güvenilir tekstil) sertifikalı malzemeler kullanılmıştır ve hipoalerjeniktir. Yenidoğan bebeklerde güvenle kullanılabilir. Bırakın bebeğiniz  ilerleyen aylarda Whisbear’a özgürce sarılsın veya Whisbear’ı ısırmaya çalışsın. İçiniz rahat olsun.

3. Kesintisiz Gece Uykusu

Whisbear’ı farklı kılan en önemli özelliklerinden biri sahip olduğu ağlama sensörü fonksiyonudur. Whisbear’ın ses cihazı 40 dk. boyunca çalışır; sonrasında ses yavaşça azalarak uyku moduna geçer. Bebeğin ağlamasını ve hızlı hareketlerini algıladığında otomatik olarak devreye girer. Bu özelliği ile kesintisiz uykuyu garanti eder. Sürekli bebeğinizin yanına gidip cihazı kontrol etmeniz veya açıp kapamanız gerekmez.

4. Ayarlanabilir Ses Seviyesi

Whisbear cihazının ses seviyesini ihtiyacınıza göre azaltabilir veya arttırabilirsiniz. En yüksek ses seviyesi dahi güvenlilir sınırlar içerisindedir.

Yapılan çalışmalar işitme sağlığı için ses seviyesinin 85 desibeli geçmemesi gerektiğini belirtir. Ancak kontrolsüz kullanılan uygulamalarda veya ürünlerde bu ayarı yapmak kolay olmaz.

5. Avrupa’da Tasarlandı

Özellikle oyuncak gibi bebek ürünlerinin malzeme ve üretim kalitesi bebek sağlığı açısından çok önemlidir. Önceliğimiz en yüksek kalite standardını sağlamaktır. Tüm tedarik, üretim ve kontrol süreçleri en saygın kalite kuruluşları tarafından titizlikle incelenerek ürünlerin kalite ve sağlığı güvence altına alınmaktadır.

6. Gittiğiniz Her Yere Götürün!

Whisbear çocukların çizimlerinden ilham alınarak anneler tarafından tasarlanan bir ürün olduğu için tam olarak ihtiyaca yönelik dizayn edilmiştir.

Anneler yaşadıkları deneyimden yola çıkarak bebekler için en kaliteli, güvenli, fonksiyonel ve uzun süre kullanılabilan bir ürün yarattılar: Whisbear

Whisbear’ın ergonomik tasarımı bebeklerin kavraması için oldukça rahattır. Patilerinin içindeki mıknatıslar sayesinde gittiğiniz her yere götürebilir, en önemlisi ise Whisbear’ı her yere sabitleyebilirsiniz. İster bebek arabasının kenarına asın, ister oto koltuğuna isterseniz de yenidoğan bebeğinizin beşiğine.

7. Yalnızca Bebeğinizin İlk Aylarında Değil Çocukluk Döneminde De Sizinle!

Whisbear benzersiz ses cihazıyla uyku yardımcısı olmasının yanında çocuğunuzun uzun yıllar birlikte uyuyacağı ve oynayacağı bir uyku arkadaşı ve oyuncaktır. Ses cihazı oyuncağın içerisinden çıkarılabilir. Bu sayede çocuğunuzun gece ve gündüz uykularında sarılıp uyuyabileceği uyku arkadaşı olur.

Büyük bir kafa ve dört ayaktan oluşan tasarımı ve hışırtılı patileriyle çocukların motor becelerini geliştirir ve duyusal gelişimlerini arttırır.

8. En İyi Yenidoğan Bebek Hediyesi

Yenidoğan bebeğe ne alınır? diye soruyorsanız en faydalı ve ihtiyaca cevap veren yenidoğan hediyelerinden biri de Whisbear’dır. Baby shower hediyesi olarak hamile veya yeni doğum yapmış yakınlarınıza verebileceğiniz hem bebek hem de ebeveynler için “hayat kurtarıcı” olarak gösterilen bir üründür.

Whisbear bebekler için uyku rutini oluştururken ve daha uzun süre daha verimli şekilde uyumalarını sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz etkili bir üründür. Ayrıca, sebepsiz ağlama krizleri ve kolik ataklarında bebekleri sakinleştirmek ve uyumalarını sağlamak için tasarlanmış en güzel bebek hediyesidir. Whisbear, binlerce yeni annenin bebek alışverişi listesinde üst sıralarda yer almayı başarmıştır.