Uyku Danışmanı Rebecca Michi’nin Whisbear İncelemesi

Whisbear – Mırıldanan Ayı İncelemesi

“Sleep and Your Child’s Temperament” kitabının yazarı İngiliz uyku danışmanı Rebecca Michi bloğunda Whisbear ile ilgili bir yazı paylaştı. Whisbear ve beyaz gürültü sesi ile ilgili görüşlerini paylaştığı yazısında bakın neler söylemiş:

“Son dönemde Whisbear’ı test etme imkanı buldum. Amerika’da yeni bir marka olan Whisbear’ı gerçekten sevdiğimi söyleyebilirim!

Bebekler için beyaz gürültü sesi (şşşş sesi) anne rahminde duydukları seslere benzer bir ortam yaratır. Tüm bunlar; damarlardaki kan akışı sesi, rahmin derinlerinden gelenler ile birlikte diğer tüm sesler rahimde oldukça gürültülü bir ortam oluşturur. Çoğu yenidoğan bebek sessiz bir ortama alışkın değildir ve bu yüzden beyaz gürültü sesi dış dünyaya alışmaları sürecinde bebekler için tanıdık bir ortam yaratır. Beyaz gürültü odadaki uyaranları bloke ederek bebeklerin kendilerini güvende hissetmelerini ve böylelikle uyuyabilmelerini sağlar. Beyaz gürültü aynı zamanda bebeğinizi uykusundan uyandıracak dışarıdaki diğer sesleri de bloke eder. Bebeğinizi uyutmayı başarıp yerine yatırdıktan sonra, mutfaktaki tabak seslerinden uyanmasını istemezsiniz.

Whisbear’ın beğendiğim bir diğer özelliği portatif olması. Bebeğin beşiğine, araba koltuğuna veya bebek arabasına kolaylıkla takılabiliyor. Ayaklarındaki gizli mıknatıslar sayesinde gittiğiniz her yere götürebilirsiniz ve ihtiyacınız olan bir yere sabitleyebilirsiniz.

Whisbear 40 dk beyaz gürültü sesi yaydıktan sonra nazikçe uyku moduna geçiyor. Eğer bebeğiniz uyanıp ağlamaya başlarsa, ağlama sesini algılıyor ve otomatik olarak tekrar çalışmaya başlıyor. Bazı beyaz gürültü seslerinin kulağı rahatsız ettiğini ve rahatlıkla dinlenemediğini söyleyebilirim. Ayarlanabilir ses seviyesi sayesinde her ortamda kolay kullanım imkanı sunuyor; evde, arabada ve hatta restaurantta bile.

Whisbear yumuşak yapısıyla yüksek kalite malzemelerden üretilmiştir. Whisbear, danışmanlarıma ve tanıdıklarıma kesinlikle tavsiye edebileceğim bir üründür.”

 

Orijinal metin: http://childrenssleepconsultant.com/2017/05/30/whisbear/